2.ročník dálkového pochodu Po stopách Rumburské vzpoury

13.5.2017

V sobotu 13.5. jsme společně s Československou obcí legionářskou, jednotou Liberecký kraj, a městy Rumburk a Nový Bor uspořádali 2. ročník dálkového pochodu Po stopách Rumburské vzpoury.

Více než 100 účastníků z řad AZ AČR, Aliance Military Clubs ČR, SLŠ a SOŠ Šluknov i běžných turistů, ve věkovém rozpětí od čtrnácti do sedmdesáti let, si zaslouží respekt za výkon při překonávání fyzicky náročného terénu Lužických hor i v nejistém počasí.

Trasa dlouhá 40 km začala v 8 hodin ráno na Lužickém náměstí v Rumburku slavnostním nástupem, kterého se ujali starostové obou měst, Jaromír Dvořák a Jaroslav Sykáček. Každý zaregistrovaný účastník obdržel mapu trasy, která kopírovala cestu vzbouřenců z roku 1918, a podrobné informace. Následovala dvě společná zastavení – budova zdejšího muzea, kde byly zájemcům rozdány propagační materiály mapující události roku 1918, a pomník za hřbitovem. Odtud se pak pěší, cyklisté i koloběžkáři vydali do Nového Boru.

První do cíle dorazili cyklisté, nejrychlejší pěší skupina pak za 7 hodin od startu, tedy krátce po třetí hodině. Ostatní účastníci, ve větších i menších skupinkách, se všichni dostali do cíle do 19 hodin.

Zde pak na každého čekala pořádná porce pravého domácího guláše. Navíc všichni obdrželi účastnický list, včetně pamětního razítka. Dobrou náladu nezkazila ani bouřka, která se přihrnula těsně před tím, než do cíle dorazila poslední skupinka.

Novinkou letošního pochodu byla airsoftová střelnice realizována Aliancí Military Clubs ČR, která byla jistě pro všechny účastníky zpestřením a možností příjemného odpočinku.

Všem, kteří se zúčastnili, děkujeme za výbornou atmosféru i sportovní výkony a doufáme, že se ve stejně hojném počtu sejdeme i příští rok, na 3. ročník dálkového pochodu, k příležitosti oslav uplynutí 100 let od Rumburské vzpoury.

Galerii z akce naleznete zde

c9720fcb57f6aba8ac741a1e96d6e88a.jpg