Antimony 2017

10.6.2017

Minulý víkend, 9. a 10. 6., proběhla ve spolupráci s Československou obcí legionářskou, jednotou Liberecký kraj, každoroční akce Antimony, sportovně branná soutěž na počest výsadkové skupiny Antimony z roku 1942.

Účastníci se sešli v pátek na koupališti v Novém Boru. Byli seznámeni s průběhem akce, proběhla kontrola a doplnění výzbroje a výstroje. V půl 8 ráno začal hromadný přesun na letiště Mimoň –Hradčany. Z jednotlivých skupin, výsadkáři, nahaněči a ilegální imigranti, se pak vytvořily týmy po třech, které byly postupně vysazovány na neznámá místa, buď za pomocí vrtulníku nebo obrněného průzkumného vozidla BRDM. Po nahlášení polohy svému veliteli dostal každý tým speciální úkol (mapování terénu, obrana vozidla BRDM, navázání spojení s imigranty a odbojem atd.). Ne všem výsadkům se však povedlo vyhnout se kontaktu s nahaněči, čelit museli i výborně maskovaným  sniperům.
Vyvrcholením celé akce byl pak přepad kolony provedený kompletní jednotkou výsadkářů.

Navzdory horkému počasí všechny skupiny úspěšně dokončily svůj úkol a vrátily se ve zdraví zpět na letiště.

Za spolupráci na hladkém průběhu celé akce bychom rádi poděkovali PČR Nový Bor, PČR Česká Lípa a PČR Liberec, Petrovi Nejedlému a společnosti Nisa Air.

Fotogalerii  akce naleznete zde

5ec39baf14cfe8d61da973b3da5a5eab.jpg